بسم الله الرحمن الرحیم
یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰ العربیة

پژوهشگران برتر دانشگاه مذاهب اسلامی تقدیر شدند/ رونمایی از ۱۴ عنوان کتاب، نشریه و دستاوردهای پژوهشی

 

دانشگاه مذاهب اسلامی به مناسبت هفته پژوهش طی مراسمی ضمن رونمایی از ۱۴ عنوان کتاب، نشریه و دستاوردهای پژوهشی از اعضای هیات علمی برگزیده و همچنین رساله های برتر دکتری و دانشجویان داخلی و خارجی و کارمند نمونه پژوهشی تقدیر کرد.

مراسم ویژه هفته پژوهش صبح امروز یکشنبه در دانشگاه مذاهب اسلامی برگزار شد. در این مراسم از خانم ها دکتر نسیم عربی، دکتر عاطفه زرسازان و دکتر عبدالله فرهی اعضای هیات علمی این دانشگاه به عنوان استادان برگزیده تقدیر شد.

همچنین در این مراسم رساله های حسین عامی مطلق دانش آموخته گروه قرآن و حدیث، پرستو کلاهدوزها دانش آموخته گروه تاریخ و عبدالصمد مرتضوی دانش‌آموخته گروه فقه و حقوق این دانشگاه به عنوان پژوهش های برتر انتخاب شدند.

تقدیر از دانشجویان پژوهشگر داخلی نیز از دیگر برنامه‌های مراسم ویژه هفته پژوهش بود که از محمد باعزم و سید محمد حسن مصطفوی دانشجویان مقطع دکتری این دانشگاه تجلیل شدند.

همچنین از شمس الدین شریعتی و سید صلاح الدین امین دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه به دلیل حضور مستمر و فعال در کتابخانه و در راستای تکریم فرهنگ کتاب خوانی تقدیر شد.

 

رونمایی از ۱۴ عنوان کتاب، نشریه و دستاوردهای پژوهشی از دیگر برنامه های دانشگاه مذاهب اسلامی در هفته پژوهش بود

 

“وحده الامه فی ظل الکتاب و السنه نوشته محمد حسین مختاری، مقارنه المذاهب فی الفقه نوشته محمود شلتوت، محمدعلی سایس و سید موسوی جابری و بدیع الزمان سعید النورسی: مجموعه مقالات، مجموعه من الباحثین” از جمله آثار عربی بود که در این مراسم رونمایی شد.

همچنین چکیده مقالات سی و سومین کنفرانس وحدت اسلامی، اخلاق در پژوهش در علوم انسانی، کاربست نتایج پژوهش در علوم انسانی اسلامی و آسیب‌ها و بایسته‌های پژوهش در علوم انسانی نوشته شده توسط جمعی از نویسندگان و پژوهشگران از آثار فارسی بود که در این مراسم رونمایی شد

همچنین طرح نامه نقشه جامع وظایف دانشگاه ها در تبیین اندیشه های مقام معظم رهبری (دکتر عرفان منش و دکتر جهان بین) و فلوچارت تدوین متون درسی نیز رونمایی بعمل آمد.

 

 

علم و فناوری در اسلام ترجمه دکتر عبدالله فرهی، بیع با ثمن شناور از منظر مذاهب فقهی اسلامی و قانون مدنی ایران و مصر نوشته دکتر محمدمهدی حفیدی، مبارزه با افراط گرایی؛ مجموعه مقالات همایش بین المللی علوم انسانی و دینی و اندیشه علامه سعید نورسی به نگارش جمعی از پژوهشگران از دیگر کتاب های چاپ شده توسط انتشارات این دانشگاه است که به همراه یک کتاب انگلیسی و ترکی و نشریه تمدن نوین اسلامی در این مراسم رونمایی شد.

 

منبع: وبسایت دانشگاه مذاهب اسلامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۲۵ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۶:۲۲ بعد از ظهر۵۵۹ بازدید